Hudba - MICHAL VEJSKAL

Michal Vejskal je studentem dirigování na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka, kde v letech 2004 - 2010 absolvoval také skladbu.
Jako pianista vystupuje v kapelách Hi-fi, Neratovický Big Band, Buster Nixon, The End of Colours, Christmast Brass Band hraje také v doprovodné kapele zpěvačky a herečky Yvetty Blanarovičové.
V divadelním světě má hudební zkušenosti z divadla Minor a divadla Na Vinohradech, kde dodnes působí. Hudebně se realizuje také v projektech „Rockové opery“ (Antigona, Oidipus Tyranus,Sedm proti Thébám a Bardo Thodol).
Především se hlavně věnuje kompozici: Je autorem výjimečného a úspěšného projektu „Salome-pásmo písní Karla Kryla“ - úpravy písní pro klarinet, harfu, kytaru a zpěv, kde využívá především své kompoziční a multižánrové všestranosti.
V roce 2009 založil svou autorskou jazzovou kapelu Rotengam Group. Jako hudební skladatel a aranžér spolupracuje, nebo spolupracoval např. s producentem Petrem Svobodou (cd Solitéři a kapela Malá Zoe) s dirigentem Lukášem Prchalem a  hudebníkem Petrem Wajsarem. Z oblasti vážné hudby byla např. V roce 2010 uskutečněna premiéra jeho symfonické skladby Pryskyřice.
Foto: Facebook: Michal Vejskal