Režie - PETR BATĚK

 

Petr se narodil 27. května 1972 v Plzni. V současné době je členem činohry Západočeského divadla v Chebu, kam přestoupil ze scény Městského divadla v Mostě (2000-2008). Hostuje v pražském Divadle na Vinohradech, v Divadle Na Fidlovačce a v plzeňém divadle Alfa. Svou divadelní pouť započal přibližně v roce 1994 v několika plzeňských neprofesionálních souborech jako například Dialog nebo Okřídlený vůl. Zkušenosti z oblasti loutkového a alternativního divadla si od...nesl ze svého prvního angažmá v Divadle rozmanitostí.

Od svých patnácti let se věnuje hudbě a jako hráč na bicí nástroje prošel několika hudebními skupinami (např. Tudor, Fatamorgana, The Hind Window, Petr Kalandra memory band, The End of Colours, The Doors revival). Dále hraje na kytaru a zpívá - zejména v projektu s písněmi Petra Nováka, který se jmenuje Pokoj č.26.

Před vstupem do profesionálního divadla pracoval jako redaktor zpravodajství v Českém rozhlasu Plzeň. V současnosti se v roli moderátora objevuje na mnoha akcích rozličného druhu (např. městské slavnosti, plesy, festivaly, tématické večery či různé diskusní pořady). K mikrofonu se do Českého rozhlasu rád vrací, ovšem častěji jako herec. A kromě herecké práce se již několik let zabývá přípravou a režií pouličního divadla pro uměleckou agenturu Modua z Chomutova a sám je spolumajitelem společnosti PHB-ART Agency.. (zdroj: Facebook: Petr Batěk).
Foto: Facebook: Petr Batěk.