Vášnivý polibek z Klatov

O projektu

Když v Klatovech vznikla v roce 1920 první divadelní, biografická, koncertní a přednášková budova, byla otevřena představením opery Hubička od Bedřicha Smetanylibretem Elišky Krásnohorské (podle povídky Karoliny Světlé) v provedení Plzeňského městského divadla. V roce 1963 zde byla otevřena Stálá divadelní scéna a to je událost, kterou oslavujeme. Klatovský divadelní soubor ZA OPONOU se k 50. výročí otevření Stálé divadelní scény rozhodl nastudovat hru na motivy opery Hubička.

 

Příběh hry vychází volně z povídky Karoliny Světlé (resp. libreta Elišky Krásnohorské). Veškeré dění však bylo přeneseno do Klatov v šesti časových bodech – v šesti částech, které postihují zásadní etapy historie města v celostátním kontextu.

 

Děj je hojně protkán tanečními čísly v podání klatovské taneční skupiny MODERN a hudbou originálně složenou právě pro tuto ojedinělou inscenaci tak, aby zapadala do jednotlivých období, do jednotlivých scén děje.

 

Projekt Vášnivý polibek z Klatov je ojedinělý tím, že Klatovský divadelní soubor ZA OPONOU navázal spolupráci s profesionály. Režie se ujal známý pražský herec Petr Batěk, který v té době hrál v divadle Na Fidlovačce. Herecké řady posílil Jindřich Skopec – herec chebského divadla, kterého klatovští diváci měli možnost vidět v několika inscenacích přímo v klatovském divadle. Scénu navrhl pražský výtvarník Stanislav Trigo Tříletý a hudbu k inscenaci složil Michal Vejskal, pianista divadla Na Vinohradech.

Představení

  • 26. a 27. 9. 2013 19:30, klatovské divadlo (premiéra a repríza)
  • 26. a 27. 9. 2013 dopoledne, klatovské divadlo (představení pro školy)
  • 28. 4. 2014 19:30, klatovské divadlo (repríza)